Cesta, aby sme videli, ako sa dve rieky zrazia

, nedávno sme sa vydali na nočný výlet do Ashlandu v Oregone a po ceste sme urobili veľa zábavných zastávok. Po pokojnom pobyte v letovisku Lithia Springs sme chceli trochu preskúmať Ashland. Úprimne povedané, celé mesto je také roztomilé. K dispozícii sú obchody so starožitnosťami, kaviarne, reštaurácie, hudobné obchody. . . Boli sme trochu prekvapení tým, aké pekné bolo všetko.

Keďže sme v ten deň smerovali domov, museli sme pokračovať. Náš plán zahŕňal zastávku na obed na stanici McMenamin’s Roseburg, po ktorej nasledovala check a pozrite sa na dve rieky v štátnom parku Colliding Rivers a na Winchester Dam Fish Ladder. (Radi by sme zasiahli pivovary, keď sme mimo mesta – možno si spomeniete na náš nedávny výlet na prímorské miesto v Oregone, kde sme navštívili tri miestne pivovary na jednej ceste! Tentoraz to boli iba dva)

Po obede sme sa rozhodli najskôr ísť do Colliding Rivers Park, pretože to bolo trochu mimo cesty, po ktorom nasledovala rybia rebrík Winchester Dam, ktorý je doslova hneď od I-5 juh. Z Roseburgu budete chcieť odísť z diaľnice 138 na 20 minút, aby ste sa dostali do parku.

Zrážkový park Rivers

Ako som už spomenul v druhom článku o tejto ceste, našli sme nejaké zastávky, ktoré sme urobili pomocou aplikácie Roadtrippers. Colding Rivers Park bol taký, ktorý prišiel na aplikáciu. Je to úžasné, pretože môžete vložiť svoju cestu a aplikácia vám ukazuje spoty na ceste, o ktorej možno neviete.

Colding Rivers Park je jedinečné miesto. Je to ohromujúce prírodné prostredie s krátkym a ľahkým chodníkom. Aj keď to vyzerá ako mnoho ďalších ohromujúcich scén rieky, je to pozoruhodné, pretože je to jediné miesto v Spojených štátoch, kde sa stretávajú dve rieky. Tu je to Little River a Severné stretnutie rieky Umpqua. Keďže sme šli v skorom jesennom dni po suchom lete, hladina vody bola trochu nízka. Stále ste však jasne videli stretnutie dvoch riek. Skutočne som nečakal havarovanie vlny a striekanie, ale som si istý, že keď je hladina vody v oboch riekach vyššia, pravdepodobne je to trochu vzrušujúcejšie.

Winchester Dam Fish rebrík

Z Coading Rivers Park sme sa ustúpili 20 minút a vrátili sa na I-5 South, ľahký trek. Nikdy predtým som nevidel rebrík rýb, ktorý šokoval môjho cestovného partnera, ktorý vyrastal na severozápade a videl rebríky rýb na školských výletoch! Počul som o okne v priehrade Winchester, ale nikdy som nebol. Priehrada sa datuje do roku 1890, je jednou z najstarších v Oregone a je v národnom registri historických miest.

Rybársky rebrík je tam, kde sa vybuduje priehrada, takže existujú rôzne oblasti s vyššou hladinou vody, ktoré umožňujú ryby obísť priehradu. V tomto prípade priehrada zadržiava rieku North Umpqua, ktorá je domovom lososa, oceľovej hlavy, pstruha Cutthroat a tichomorského lampa. Životný cyklus lososa vyžaduje, aby boli schopní opustiť svoje domáce rieky, aby cestovali do Tichého oceánu, potom sa vrátia do svojich domácich riek, aby sa splodili. Rybie rebríky to uľahčujú, hoci priehrada Winchester stále nerobí úžasnú prácu a bola prioritná na zlepšenie rebríka rýb.

Úžasná vec na tomto je, že je tu verejné okno, kde môžete vidieť ryby prechádzajúce radom úrovní. Neboli sme si istí, či bude okno pre sledovanie otvorené kvôli Covidovi – a ukázalo sa, že to tak nebolo. Bummer! Ale stále to bolo úžasné miesto na návštevu. Dajte si pozor na web v prípade, že prechádzate okolo. . . Stojí za to vyskúšať, keď sa to znova otvorí, a možno sa tam uvidíme!

Vanessa Salvia je dlhoročná spisovateľka a redaktorka na voľnej nohe. Prečítajte si jej novinársku prácu na vanessasalvia.com a dozvedieť sa viac o jej službách úprav a tvorby obsahu na stránke Sagemediaandmarketing.com.

Súvisiaci

Výlet do Ashlandu v Oregone Oregon, ohromujúci deň skorého jesene, opustili sme centrálne údolie Willamette a zamierili na juh po výlete do Ashlandu v Oregone, aby sme zostali v letovisku Lithia Springs. Z Eugene táto cesta trvá iba tri hodiny, ale na ceste sme urobili veľa zábavných zastávok! Ak prichádzate …
2. októbra 2021 v „Oregon“

Rodinné ubytovanie v Oregone v Rogue Valleyif Vyrábate rodinný výlet cez Oregon’s Rogue Valley a potrebujete miesto pre rodinu, aby ste pobytovali, zvážte hotel a apartmány Ashland Hills v Ashlande a Inn v Commons v Medforde. Obe nehnuteľnosti sú lokálne vlastnené a prevádzkované spoločnosťou Neuman Hotel Group a ja som mal …
24. september 2015 v „Ubytovanie“

Výlet do Jackson Wellspringseven v južnom Oregone, predtým ako sme sa presťahovali na severozápadný Pacific, začali sme skúmať mnoho horúcich prameňov po celom regióne a Jackson Wellsprings v južnom Oregone bol nejaký čas na mojom zozname vedier. S teplými teplotami v polovici apríla sme sa v nedeľu popoludní nahromadili do Subaru a urobili …
1. júna 2022in „Oregon“

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post AK Monthly Rekapitulácia: Október 2014