10 Najlepšie veci, ktoré môžete robiť vo Vientiane, Laos [s navrhovanými zájazdmi]

Chcete vidieť krásu Vientiane, Laos? Prečítajte si naše tipy nižšie o veciach, ktoré môžete robiť vo Vientiane s navrhovanými zájazdmi!

Foto: Rob Te Braake na Unsplash
Vientiane je hlavným mestom Laosu. Keď sem pôjdete, všimnete si zmiešanú francúzsku architektúru jej budhistických chrámov, ako je populárny PHA 16. storočia, ktorý Luang. Toto mesto má veľa pozoruhodných svätyní a chrámov, do ktorých turisti radi chodia. Ak sa chcete dozvedieť viac o laotskej kultúre, toto je miesto, kde by ste mali byť. Viac informácií o Vientiane a miestach, ktoré môžete navštíviť tu.

Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

Najlepšie miestne jedlo v Laose – 10 najlepších tradičných jedál v Laose by ste mali vyskúšať

Ako učiť angličtinu v Laose – Sprievodca výučbou vo Vientiane a ďalších malých mestách!

7 vecí, ktoré môžete robiť v Luang Prabang, Laos

Laos Travel Guide: 25 denných výletov, ktoré môžete urobiť v Laose

Zoznam najlepších hostelov v Laose

Obsah

Zoznam najlepších vecí, ktoré môžete robiť vo Vientiane, Laos1. centrum návštevníkov
2. Buddha park
3. Veľká posvätná stúpa (Pha, že Luang)
4. Patuxai
5. Wat Si Saket
6. Wat Si Muang
7. Mekong Riverside Park
8. Vientiane Night Market
9. DPH, že khao
10. Wat Ho Phra Keo

Kde zostať vo Vientiane, Laosbudget Hotel
Luxusný hotel

Ako ísť do Vientiane z Londýna

Zoznam najlepších vecí, ktoré môžete robiť vo Vientiane, Laos

1. Cope návštevnícke centrum

Cope Návštevnícke centrum vám umožňuje porozumieť tragickej strane vojny vo Vietname, ktorú podporuje nevinní Laotiáni. Vysvetľuje tiež všetky úsilie, ktoré sa vynaloží na pomoc tisícom Laotánov, ktorí utrpeli mrzačenie kvôli mini anti-personnelu, ktorý explodoval mnoho rokov po skončení vojny. Tu sa hrôza stretáva s odvahou.

2. Buddha park

Foto: Gusjer CC BY 2.0
Je to nevyhnutnosť! Nie je to príliš veľké a môže trvať len asi 1, aby ste sa dostali okolo hodiny, ale absolútne stojí za výlet. Je pôsobivé vidieť gigantickú prácu, ktorá sa vykonala v týchto sochách, rozloženie stránky je tiež veľmi krásne!

Navrhovaná prehliadka: Vientiane Highlights & Buddha Park Celý deň s obedom

3. Veľká posvätná stúpa (Pha, že Luang)

Foto: Thanate Tan CC od 2.0
Pravdepodobne najkrajšia a najslávnejšia pamiatka vo Vientiane, táto stúpa úplne maľovaná v zlatej farbe je veľmi veľká a krásna. Štatúty v zlúčenine sú tiež veľmi zaujímavé. Táto obrovská zlatá stúpa si skutočne zaslúži návštevu, najmä exteriér zložený zo záhrad, chrámov, pamiatok a soch. Atmosféra ľahko vedie k pokojnosti.

4. Patuxai

Foto: James Antrobus CC od 2.0
Pekná pamiatka, kde môžete ľahko ísť hore a objaviť krásny výhľad na mesto. Určite by ste to mali vidieť, či už počas dňa alebo večer, keď je osvetlený a vyzerá tak nádherne.

Navrhovaná prehliadka: Vientiane: Súkromný poldenný prehliadka prehliadky prehliadky automobilu

5. Wat Si Saket

Foto od Alexa Valalavanis CC BY-SA 2.0
Hneď v centre Vientiane, v blízkosti prezidentského paláca a DPH Phra, je tento chrám skvelý pre svoju autentickosť. Jeho obnovenie sa uskutočnilo v jednoduchosti a udržiavalo drevo ako hlavný materiál. Predstavuje jedinečnú architektúru siamského vplyvu. Wat je obklopený kláštorom, v ktorom sú malé výklenky vybavené viac ako 2000 Budhami.

6. Wat Si Muang

Foto: Thanate Tan CC od 2.0
Tento chrám je modlitebným priestorom pre Laotiánov a oveľa menej turistov. Exteriér je skvelý, aj keď nie je taký veľkolepý ako iné chrámy, ale všetko je symbolické. Architektúra pagody bohatá na jasné farby je stále zaujímavá. Táto stránka je dobrou príležitosťou ponoriť sa do atmosféry budhistickej náboženskej kultúry Laosu.

7. Mekong Riverside Park

Tento park je najlepšie chodiť večer, pretože existuje nočný trh, kde môžete nakupovať veľmi lacno. Nachádza sa priamo na rieke Mekong, takže budete mať krásnu prechádzku.

8. Vientiane Night Market

Foto: William CC By-ND 2.0
Je to obrovský nákupný stánok uprostred rieky Mekong. Každý deň sa začína pripravovať niekoľko stoviek stánkov, ktoré predávajú oblečenie, suveníry a jedlo. Keď slnko zapadá, trh je plný miestnych obyvateľov a turistov. Určite stojí za návštevu.

9. DPH, že khao

Foto: Roman Möckli CC By-ND 2.0
Malý pekný kláštor, kde sa potulujú kurčatá, kohúty, mačky a ďalšie zvieratá. Tento chrám sa nachádza hneď vedľa toho Luanga a je nevyhnutnosťou, najmä pre svoj nádherný Buddha. Nenechajte si ujsť v tom Luang, pretože nastavenie je vynikajúce a tento veľký skľučujúci Buddha je pôsobivý.

10. Wat Ho Phra Keo

Foto: Thanate Tan CC od 2.0
Kráľovský chrám postavený pre slávneho smaragdového Budhu. Všetko je tu pokryté červenou a zlatou. Chrám sa nachádza v srdci veľmi krásnej záhrady stromov a kvetov. Útočisko mieru a čerstvosti pre „relaxačné“ prestávku.

Kde zostať vo Vientiane, Laos

Hotel

Mixay Paradise Hotel

Hotel Mixay Paradise sa nachádza iba 300 m od Laos National Museum vo Vientiane. Každá miestnosť tohto profesionálanull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Južná Afrika: Oveľa viac, ako som si myslel
Next post Kampot: Chcem fľašovať toto mesto a piť ho.