5 najlepších vecí, ktoré sa môžete vystupovať v Dugi Otok v Chorvátsku [s navrhovanými zájazdmi]

Plánujete čoskoro cestovať do Dugi Otok v Chorvátsku? Vyskúšali sme naše nápady nižšie o veciach, ktoré sa majú hrať v Dugi Otok s navrhovanými zájazdmi!

Foto: Philipp Schneidenbach na Unsplash
Dugi vzal sa nachádzal západne od Zadaru. Je to tiež 7. najväčší ostrov v Jadrannom mori, pri dalmatínskom pobreží. Názov „Dugi Otok“ naznačuje „dlhý ostrov“, pretože je dlhý 45 km. Tento ostrov je perfektný, ak sa chcete pozrieť na vychodenú destináciu v Chorvátsku. Pláž Saharun na severnej strane, ako aj prírodný park Telascica na južnej časti sú niektoré z najviac chránených pamiatkov. V tomto krátkom sprievodcovi sa pozrite oveľa viac tohto ostrova.

Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

7 dní Balkánsky cestovný plán: Sprievodca presne to, ako ísť do Chorvátska, Čierna Hora, ako aj Bosna a Hercegovina

Najviac cestovateľský sprievodca Istria, Chorvátsko

10 najlepších vecí, ktoré sa dajú vystupovať v Dubrovníku v Chorvátsku [s navrhovanými dennými prehliadkami]

Náš cestovný sprievodca na ostrove Brac v Chorvátsku – plachtenie a pobyt v Orvas Villas

10 najlepších chorvátskych štandardných jedál, ktoré musíte jesť [najlepšie regionálne jedlo v Chorvátsku]

Obsah

Zoznam najlepších vecí, ktoré sa majú hrať v Dugi Otok, Chorvátsko1. Prírodný park telaskát
2. Sakarun Beach
3. pláž veli Zal
4. maják veli potkana
5. jaskynná štrasna pec

Kde zostať v Dugi Otok, hotel Croatiabudget
Luxusný hotel

Ako ísť do Dugi Otok v Chorvátsku z Londýna

Zoznam najlepších vecí, ktoré sa majú hrať v Dugi Otok v Chorvátsku

1. Prírodný park Telascica

Foto: János Korom Dr.> 16 miliónov zobrazení CC BY-SA 2.0

Mimoriadne nádherný prírodný park, ktorý stojí za to ísť na pevninu, ako aj na vodu. Rezervácia Telascica so susedným národným parkom ostrova Kornati vyvíja skutočne špeciálny celok, kde veľká časť ostrovov, farba priehľadného mora, ako aj labyrint prielivov, kanálov, ako aj rôzne pasáže, ako aj rôzne pasáže. čas odletieť.

Navrhovaná prehliadka: Denný výlet na prírodný park v Telaščeci zo Zadaru

2. Sakarun Beach

Foto: Greta Ceresini CC od 2.0
Táto pláž sa nachádza na severozápad od ostrova Dugi Otok. Nádherná piesočnatá záliv s tyrkysovou vodou. Nepamätajte si, že by ste si priniesli dáždnik, pretože na pláži nie je odtieň, ak nie je na boku les, rovnako ako neexistujú žiadne zariadenia.

Navrhovaná prehliadka: celodenná exkurzia na kajaku v Dugi Otok zo Zadaru

3. pláž veli Zal

Úžasná biela kamienková pláž, krištáľovo čistá, ako aj veľké more. Nie je vybavený, existuje však bar, ktorý ponúka nápoje, rovnako ako môžete jesť. Pred plážou je ostrov králikov, trochu neobývaný ostrov. Ohromujúca izolovaná pláž obklopená prírodou, ktorá je mimoriadne navrhovaná ľuďom, ktorí chcú relaxáciu, ako aj pokoj.

Navrhované turné: Z Zadaru: Dugi Otok Pol-Day Kajak Adventure

4. maják veli potkana

Maják potkanov veli používa úžasný výhľad, najmä pri západe slnka. Je rýchlo ľahko dostupná a môžete objaviť veľké parkovacie parkovisko na poľnej ceste v jej okamžitej blízkosti. V okolí sú niektoré očarujúce kamienkové pláže s jednoduchým prístupom k moru.

5. jaskynná štrasna pec

Foto: Tomislav Medak CC BY-SA 2.0
Je to jaskyňa, ktorú je možné dosiahnuť po cestovaní, možno oveľa viac ako cesta 2,8 km. Cesta je jednosmerným pruhom, ale obojsmerne a nenavrhovaná pre tých, ktorí trpia závratom. Samotná jaskyňa potrebuje najmenej 15 minút na to, aby som šla s pochodňou.

Kde zostať v Dugi Otok v Chorvátsku

Hotel

Penzión Picić

Penzivalý dom Picić sa nachádza v Luke na ostrove Dugi Otok. S výhľadom na Jadranské more z balkóna, každý priestor má podlahy z tvrdého dreva, ako aj osobnú sprchovú miestnosť so sprchou a bezplatnými toaletnými potrebami. Vďaka bezplatnému parkovaniu automobilov, ako aj detským ihriskom, používa záhradu aj priestory s televíziou.

Cena: Začína sa za 41 dolárov za noc za dvojitý alebo dvojitý priestor s balkónom, zahŕňa dane, ako aj poplatky, pridajte 11 dolárov na raňajky a tiež používa bezplatné zrušenie.

Luxusný hotel

Vila lapis

Villa Lapis obsahuje ubytovanie s bezplatným Wi -Fi, klimatizáciou, bezplatnými bicyklami a získaním prístupu do záhrady s vonkajším bazénom. Na prenájom nehnuteľnosti má 3 spálne, televízor s plochou obrazovkou so satelitnými kanálmi, vybavenú kuchynskú plochu s umývačkou riadu, ako aj mikrovlnnou rúrou, práčkou, ako aj 4 kúpeľňami so sprchou. Pláž Saharun je 2 km od nájomných nehnuteľností Lapis.

Cena: Začína sa na 177 dolárov za noc pre vilu, zahŕňa dane a poplatky a používa bezplatné zrušenie.

Toto sú možné veci, ktoré môžete vykonávať v Dugi Otok v Chorvátsku. Takže ak ste pripravení zabaviť sa aj zaujímavý výlet, rozumiete tomu, čo robiť, ako aj kam ísť! Takže si zabaľte svoje veci a pripravte sa na úžasný zážitok v Dugi Otok.

Ako ísť do Dugi Otok v Chorvátsku z Londýna

Blížiaci saLetový terminál ST v Dugi Otok je letisko Zadar.

Via Ryanair: (jedna metóda s jedným zastavením)

*Z London Stansted – Praha – Zadar

Cena lístka: 76,85 GBP

Via EasyJet: (jedna metóda s jednou stop)

*Z London Gatwick – Praha – Zadar

Cena lístka: 85,22 GBP

*Ako cestovať z letového terminálu Zadar do Dugi Otok

Z letiska Zadar budete musieť cestovať vo vozidle ísť do Zadar City, odtiaľ, vyraziť na ferry auta smerujúceho do Brbinj. Rovnako ako od spoločnosti Brbinj, opäť budete cestovať vozidlom a ísť do Sali, najväčšieho mesta Dugi Otok. Cesta môže trvať asi 2 hodiny a 15 minút.

*Ceny sa môžu zmeniť. Môžete navštíviť SkyScanner oveľa viac podrobností o cenách vstupeniek.

O spisovateľovi

Ahoj! Som Fatima. Moje prvé veľké cestovanie bolo v roku 2016 v nádhernom meste Cebu. Potom som premýšľal o cestovaní. Teraz sa teším z objavovania jazykov, ako aj kultúr inej krajiny. Mojím cieľom je ísť ročne aspoň do jednej krajiny, ako aj podeliť sa o svoje skúsenosti s ostatnými ľuďmi so skladaním alebo blogovaním. Zažite moju cestu tým, že sa so mnou dodržiava na Instagrame.

Ste na Pinterest? Pripínajte tieto!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Geocaching v Oregon Garden
Next post Návšteva múzea spamu