5 vecí, ktoré musíte vystupovať v Benátkach v Taliansku

, je známe svojimi gondolami, svojimi kanálmi, ako aj so starodávnymi rozpadajúcimi sa budovami. Avšak potom, čo ste videli St Marks Square, prešiel cez most Rialto a plával pozdĺž veľkého kanála, čo ešte treba urobiť? Práve tu je našich 5 tipov, ktoré musia byť v Benátkach v Taliansku.

Nech už robíte čokoľvek, nechodte do Benátok. To je to, čo hovorím všetkým, ktorých spokojne, pretože chcem si zachovať túto neuveriteľnú polohu pre seba. Nuž, ako je to možné. S viac ako 20 miliónmi návštevníkov každý rok neverím, že na túto frontu budem mať taký vplyv!

Predtým, ako som prvýkrát navštívil Benátky, som veril, že to bude okrem humbuk trochu frustráciou. Avšak z môjho prvého pohľadu na kanály z vlakovej stanice som bol obkľúčený.

Všetko, čo vidíte v televízii, každý obrázok, na ktorý ste sa pozerali, každý popis nerobí Benátky vhodnú spravodlivosť. Je to len krásne; Živé múzeum vodných tokov, mostov, veľkých budov a romantiky.

Ale keď ste dokončili pozeranie v úcte v tomto meste, čo sa zdá byť vyrobené najmä pre Instagram, čo ešte treba urobiť?

5 vecí, ktoré musíte hrať v Benátkach

1. Choďte do Murano

Murano, známy pre svoju sklenenú výrobu. Sklenené továrne Murano na mnoho rokov usporiadali monopol špičkovej výroby skla v Európe. Sklo z tohto pomerne vzdialeného ostrova v súostroví Benátok je stále veľmi cenené.

Továrne, ktoré sú stále v prevádzke, využívajú presne tie isté storočné techniky na výrobu hodnotných typov skla, ako je smaltované sklo, farebné sklo, ako aj slávny aventurín-sklo plné zlatých nití a kryštálov.

Získajte 3, 4.1, 12 alebo 13 Vaparetto*, aby ste si vyskúšali túto fascinujúcu, historickú časť Benátok, na ktoré sa veľa ľudí nedostane.

2. Choďte do Burano

Burano je s najväčšou pravdepodobnosťou našou obľúbenou časťou Benátok. Ďalej na severe ako Murano, ako aj prístupný iba službou Vaporetto*, Burano je oveľa menej turistov, ako aj miestni obyvatelia sú preto oveľa priateľskejší.

Okrem jeho prívetivosti je ostrov Burano tiež známy svojimi farebnými domami. Táto časť Benátok je jedinečná, pretože neexistujú žiadne domáce čísla. Limity sú nastavené, avšak rôzna farba každej budovy.

Výsledkom je jedna z najkrajších a najživších pouličných scén, ktoré nájdete, ako aj s romantikou siete Bit Canal, ktorá s ňou beží, ako aj s jej zvrátenou cirkevnou vežou, má Burano taký zábavný pocit.

Upozorňujeme však, že sa sem dostanete chvíľu, takže ak ste iba v Benátkach alebo ak ste v termíne, uistite sa, že máte čas vrátiť sa do mesta!

3. Pite Spritz Aperol

Spritz Aperol skončil ako pitie možností v celom Taliansku, ako aj ďalej, ale v Benátkach robia veci trochu inak. Nielen, že je to často mimoriadne lacné práve tu – hovoríme 2 na jednom mieste, ale často sa často podáva.

V prípade nášho receptu na Spritz Aperol skontrolujte, či tu publikujte naše publikovanie, ale zvyčajne sa to vyrába s Aperol, Prosecco a sóda. V Benátkach – pokiaľ o to nepožiadate „Frizzante“ alebo s Prosecco, dostanete iba Aperol, ako aj biele víno.

Je to stále celkom skvelé – mal som skôr pár – ale môže to byť trochu šok, ktorý je prvýkrát prvýkrát. Zamierte do Giudecca, najjužnejšieho ostrova v Lagúne v Benátkach, kde nájdete vynikajúci výhľad na mesto, ako aj na najlacnejšie spritzové aperoly.

4. Jedzte špagety

V okolí Benátok je veľa miest, avšak jedno jedlo, ktoré tu uvidíte, tu je špagety al Nero di Sépiu – alebo chobotnice atramentové cestoviny. Každá špecifikovaná alebo provincia v Taliansku má svoje vlastné špecializované jedlo. Napríklad Toskánsko je známe svojím prosciutto diviakom.

Chobotnica atramenta Benátčanov využívajú, keď ich cestoviny zmenia na čiernu (odtiaľ „nero“ časť mena), takže keď príde jedlo, nevystrašte sa. Toto je typické benátske jedlo, rovnako ako krvavé chutné! Nie je to mimoriadne fotogenické, takže sme zahrnuli ďalší obrázok jedla, ktorý vás naláka, aby ste vyskúšali viac regionálnych jedál.

5. Choďte hore po veži na St Marks Square

St Marks Square je drvivá hromada trudgingových turistov, záludných jastrabov, ako aj s získaným cenou, barmi a obchodmi. Je to niekde, kam by ste mali ísť. Samotné námestie je úžasné, ako aj davy, ktoré sú na konci dňa riedené.

Pokúste sa ukázať asi 45 minút pred západom slnka a potom choďte hore po veži. Čím neskôr to necháte, tým menší je front. Boli sme dosť poslední ľudia, ktorí vyšli hore, ako aj posledné, ktoré zistili. Urobilo to oveľa lepšie. Nevyžadujete tam dlho, ako aj západ slnka z tejto výšky nad mestom je neuveriteľné.

Extrap

Wander – Nezaujíma sa o stratu. Ak je na svete jedno mesto, ktoré sa zmestí, je to Benátky. Za každým rohom je nové prekvapenie, ako aj nový objav, ako aj menšie zadné ulice, thE lepšie. Už nikdy nebudete unavení objavením svojej metódy tu.

Oplatí sa tu stáť viac ako deň?

Aj keď viac ako 20 miliónov ľudí chodí každý rok do Benátok, menej ako polovica, ktorá zostane v noci. Hotely sú nákladné a často preplnené. S príchodom Airbnb však môžete objaviť trochu plochého alebo dokonca kanálového člna, aby ste si na pár nocí prenajali a stále tu strávili menej ako jednu noc v hoteli.

Výhodou pobytu cez noc v Benátkach sú davy tenké pri západe slnka, ako aj vidíte, ako ožijú skutočné Benátky.

*Ako sa obísť Benátky

Benátske kanály sú jej primárne cesty, takže metóda je metóda ísť. Nemyslím tým, že sú prehnané nákladné gondoly, ktoré vyzerajú bolestivo trápne jazdiť. Myslím systém Vaporetto.

Táto komplexná sieť verejných trajektov, ktorá pracuje ako autobusy, pokrýva väčšinu Benátok. Je to nákladovo efektívny a zábavný spôsob, ako vidieť mesto z vody.

Pozrite sa na naše publikovanie presne o tom, ako sa dostať okolo Benátok na Varetto.

Máte nejaké tipy, čo vidieť v Benátkach? Čo by ste urobili úplne ako prvé, keby ste boli v Benátkach? Povedzte nám v komentároch!

Obrázky pani Romance.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post 12+ najlepších denných výletov z Bostonu
Next post Sme späť v Sydney … ale nie dlho!