Coquun – Heritage lovca

pozdĺž brehov rieky Hunter v Maitlande, NSW je reštaurácia s novým štýlom, ale starým menom. Coquun („Kokwun“) – miestny domorodý názov pre rieku Hunter – je bar a reštaurácia s kaviarňou s pevným zameraním na produkty Aussie a pôvodné prísady. A moja dobrota, jedlo je tu dobré!

Na svojej 300 km cesta nadol od hory Royal do mora prechádza Mighty Hunter River miesto, ktoré zdieľa jeho názov. Je to staré meno – možno prvý lovec: Coquun.

V jazyku obyvateľov Wonnarua, miestneho v tejto oblasti, znamená Coquun „sladkú vodu“ a je názvom Hunter River už tisíce rokov.

Ale teraz má názov nový význam.

Na brehoch rieky je Coquun šikovnou zmesou kaviarne a deli cez deň a bar a bistro v noci. Ale akýkoľvek denný čas ste tam, existuje pocit spojenia medzi reštauráciou a tečúcimi vodami rieky, ktorá vedie hlbšie ako iba meno.

Je to jeden z posledných znakov, že Maitland v dolnom Hunter regióne NSW sa pripravuje na oživenie mesta okolo jeho rieky, pričom obchodné centráli ako hrádza odvádzajú skvelú prácu pri aktivácii častí tohto historického mesta.

Coquun – dedičstvo lovca

Koncom roka 2018 Coquun otvoril svoje dvere v budove Riverlink. Samotná budova bola súčasťou iniciatívy miestnej rady na oživenie centra mesta Maitland.

Vysoké drevené steny a náhle predsieň, ktoré sa spájajú od obchodného centra cez rieku na druhej strane, oznamujú Coquun na ulicu.

V reštaurácii je vedúci spoluvlastníka Daniel O’Leary, ktorý nám nielen vysvetlil miesto konania, ale aj dedičstvo oblasti. Daniel pochádza z neďalekého Morpeth, skutočne z klanu Gringgai z Wonnarua a jeho vášeň pre tento región nie je ničím nákazlivým.

Večerné menu, Daniel zdôrazňuje, je plné miestnych a získaných produktov. To isté platí pre vínny zoznam. Reštaurácia tvrdo pracovala na udržaní polomeru 200 km o tom, odkiaľ pochádzajú veci, z ktorých slúžia.

Nielen to, ale aj Daniel a Co vytvorili kuchyňu plnú pôvodných ingrediencií, ako je Saltbush, Wattle, Citron Myrtle a Warrigal Greens, ktorá sa dokonale spája s témou, pocitom a duchom Coquun.

Toto je Danielov prvé stravovacie miesto. Ale po tom, ako si zuby zuby na doku-v Sydney potápačský bar v meste (a stále uvidíte, ako tam jeho brat vedie veci), Daniel sa vrátil do Maitlandu, aby sa znovu spojil a znovu založil so svojimi koreňmi.

A to, čo vytvoril, je niečo veľmi zvláštne.

Večera v Coquun

Coquun je otvorený päť dní v týždni od 7.30 do konca a v nedeľu do 14:00, takže rozsah ponúk je široký. Prišli sme sem na večeru v piatok večer a bolo to zaneprázdnené veselým spôsobom.

Krásne lofované stropy a zakrivené steny dreva a dlaždice v jedálni na poschodí a okná s plnou dĺžkou, ktoré sa pozerajú cez rieku, vytvárajú romantické, ale priateľské prostredie pre naše jedlo.

Daniel nám hovorí cez menu a robí nás hladom s prísľubom degustácie piatich náletov so zodpovedajúcimi vínami.

Začať…

Jednoducho v ponuke ako „chlieb“ je tento lokálne pečený sourdough a čerstvo pokrčené maslo Warrigal Greens Maslo je také dobré, okamžite si uvedomíte, že celé menu je pravdepodobne podhodnotením.

Chlieb sa teplý a je hustý a bylinný, ak je to všetko, čo prichádza k stolu, boli by ste šťastní. Maslo je hladké a krémové, ktoré v ten deň bolo ručne v kuchyni a má pikantnú chuť kakaa.

Škriatok

Domáce gnochi-v skutočnosti Warrigal Greens a Ricotta Gnocchi-sú veľké, knedle s veľkosťou palca a prichádzajú s citrónovou Myrtle Beurré Noisette, ktorú budete chcieť ušetriť časť chleba pred vtedy ako namočenie.

Gnocchi sú horúce, doughy a nejako svieže na okrajoch. Vo Warrigal Greens a Ricotta je korenie z korenia, aróma z Lemon Myrtle a toľko chuti. Maslový vývar na dne je slaný a nekvalitný.

Daniel podáva pohár Vinden Estate Headcase Semillon z údolia Hunter, ktorý prechádza a dodáva miske minerálnosť.

Štrbina

Každý, kto mal Scampi v britskej krčme, pochopí moje obavy skôr, ako vyjde toto jedlo. Ale moje znepokojenie je úplne neopodstatnené. Čerstvá, sladká, čelná scampi je jemná a dokonale sa spája s „vojakom“ herom so slaným bushom a semenom Wattle.

Nejako šťavnaté plátky jarnej cibule a slaná paradajka Beurré Blanc omáčka nasiakne do tlmiča, čím sa z neho uspokojuje jedlo. Nie je to mokré, drsné nugget rôzne morské plody v dohľade. Prepáč Anglicko.

Krinklewood Verdelho z Broke Daniel slúži, čo je mimochodom biodynamické a organické, vyváži s bohatosťou tohto jedla a krásne ide s scampi.

Hovädzie

Pravdepodobne môj obľúbený rez hovädzieho mäsa, som nadšený, keď vidím, ako to robí kuchyňa. Keď som dúfal, že mäso je vidlivo jemne jemné, plné chuti a jasne sa veľmi dlho spája s veľkou láskou.

TónHovädzie mäso prichádza v bohatom, tmavom priestranstve jus s vynikajúcim žuvacím Cavalo Nero alebo toskánskym kale. K dispozícii je tiež Polenta, ktorá je pevná a zrnitá – v skutočnosti takmer drobivé, čo je prekvapujúce vzhľadom na množstvo masla používaného v predchádzajúcich jedlách.

Spočiatku si nie som istý, či je polenta – malo by to byť krémnejšie alebo ľahšie a nadýchané? – Ale potom si uvedomíme, že textúra šikovne ide dobre s miskou, kde je všetko také mäkké.

Chutney-vyrobený v dome s bobuľami Muntrie-je mierne sultana-esque, čo dodáva k úžasne pikantnej miske uvítací ovocný prvok.

Tentoraz Daniel naleje pohár Nebbiolo z vinárstva Glandore Estate Winery v Pokolbine, ktorý nie je v ponuke, ale myslí si, že s týmto luxusným, výdatným jedlom je najlepšie. Nie je mýliť.

Čas

Daniel, vždy barman, si nemôže pomôcť a medzi kurzmi nám prináša gin a tonikum. Je to ten pravý čas pred dezertom a je to nádherná večera Seltzer Post.

Elegantný gin pochádza z farmárskeho partnerského liehovaru – prvého liehovaru v údolí Hunter. A čo viac, liehovar hlava je žena, ktorá je celkom v pohode. Z 13 botanikov v gine je najmenej šesť pôvodných v Austrálii.

A aby si veci vzal do zárezu, Daniel podáva G&T s ozdobou vyliečeného Quondongu, pôvodného bobúľ, ktoré má zvyčajne koláčovú chuť, ale k tomuto nápoju dodáva zručnú rovnováhu.

Banánový puding

Tento pozoruhodný dezert je v podstate tým, čo chce banánový chlieb, keď vyrastie! Mierne slané, svieže na rohoch, bohaté, husté a slané, nikdy som nič také predtým nemal.

Zmrzlina z quinelle of Wattle Seed a medová voštinová omrvinka z toho premení na veľmi inteligentný dezert, ktorý nenájdete nikde inde.

Syr – vždy syr

Nejako máme priestor na jedno posledné jedlo – aj keď pokiaľ ide o syr, vždy existuje priestor, nie je tam. Tento lokálne vyrobený Jersey Brie je úžasne krémový s odhodlanou slanosťou, vďaka ktorej je Brie tak viac. Syr je dodávaný s celou miestnou makadamiami a pastou.

Daniel’s Last Urour je lepkavý aj z vinárstva Krinklewood. Toto dezertné víno Leucia je úžasným príkladom dobre prepojeného sladkého vína (2014), o ktorom si myslíme, že sa v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov vráti v móde v Austrálii.

Nechávame Coquun, aby som sa cítil nielen veľmi plný, ale aj veľmi naplnený. Nie je tam veľa reštaurácií, ktoré môžu vyvážiť mieru pôvodných ingrediencií v celom menu a napriek tomu sú tak úžasne moderné a vynikajúce chutné.

To neznamená, že austrálske pôvodné produkty je ťažké pracovať alebo chutí zlé.

Viac ako veľa kuchýň má zručnosti, trpezlivosť, vášeň a húževnatosť, aby našli spôsoby, ako presadzovať tieto podhodnotené ingrediencie. Koniec koncov, je ľahšie ísť s vyskúšanými a testovanými, ako sa pokúsiť otestovať.

Coquun nie je len prínosom pre rozvíjajúcu sa jedálenskú scénu Maitlandu, je to dôležitý predvoj modernej kuchyne a austrálskej kultúry. Coquun: Synonymum rieky, synonymom chutného miestneho jedla.

Stravovali sme v Coquun ako hostia destinácie NSW.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Sme späť v Sydney … ale nie dlho!
Next post Seaside, Florida – Dokonale pastelové plážové mesto