AK Monthly Rekapitulácia: január 2022

Adventurous Kate obsahuje pridružené odkazy. Ak s týmito odkazmi uskutočníte nákup, urobím kompenzáciu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Január 2019 nebol mojou prvou cestou do Mexika – avšak to bolo moje prvýkrát, čo som unikol zime v Mexiku. Išiel som do Isla Holbox, ako aj do Méridy, ako aj to sa mi to veľmi páčilo, vrátil som sa do Méridy na online dva mesiace v zime 2020, ktorý bol dodržiavaný o mesiac ďalších Mexikových ciest.

Mexiko navždy, pomyslel som si. Každú zimu sem prídem.

Potom prišlo 2021. Covidové situácie boli vysoké; Vakcíny boli ponúkané iba zdravotníckym pracovníkom, ako aj Lewisovi, že mačička bola mimoriadne chorá s FIP, ako aj s požiadavkami na každodenné injekcie. Charlie, rovnako ako som zostal, sa netýkalo.

Vďaka tomu bolo zima 2022 ešte zvláštnejšie. Triple Vaxxed, venovaný skrytiu vo vašom dome, ako aj nákladom čo najviac času vonku, pristáli sme v novej časti Mexika: Puerto Vallarta, Jalisco.

A bolo to tak sakra dobré. Hudba! Jedlo! Pláže! Dokonca aj hlučné reklamné nákladné vozidlá ma urobili tak šťastnou.

Vychutnajte si pláž v San Pancho, Nayarit
Navštívené destinácie

Puerto Vallarta, Las Pintadas, Quimixto, Yelapa, Sayulita, San Pancho, Corral del Risco (Punta de Mita), Boca de Tomatlan, Bucerías, ako aj Islas Marietas, Mexiko

Pohľad na Playa Los Muertos v Puerto Vallarta z móla Los Muertos
Vrcholy

Pochopiť rovnako ako Puerto Vallarta do hĺbky. Mesiac sa javí ako dlhý výlet – v skutočnosti to však nie je, keď sa tam dostanete, rovnako ako čas začne lietať! Najmä ak pracujete po celú dobu. Odkedy som vopred robil veľa výskumných štúdií, ako aj prišiel na svoje priority, ako aj príspevky, ktoré som chcel zložiť o regióne, a tiež som vyradil čokoľvek na svojom zozname.

Puerto Vallarta bola skutočne vynikajúcou základňou – aj keď som sa úprimne vrátil, ako aj ďalej, ako sa mi to páčilo! Po príchode som bol trochu ohromený, keď som si uvedomil, že to bolo v podstate letovisko, avšak po novoročnom davoch sa riedili a cítili sa viac obývateľné.

Časť z toho žila v zadnej časti romantickej Zona-verím, že sa technicky premýšľa o Altavise-oblasti, ktorá je oveľa regionálnejšia, ako aj od šialeného nočného života, ale len 10 minút chôdze od pláže.

Čoskoro budem skladať oveľa viac o Puerto Vallarta, ale budem tvrdiť, že niektoré z najlepších vrcholov boli turistiku po plážach južne od mesta, navštevujúce botanické záhrady Vallarta, chodili po Malecon, ktoré mali osobný výlet do Yelapy. Rovnako ako Quimixto, keď vidíte veľryby po celú dobu bez akýchkoľvek úsilia, ako aj zažiť skrytú pláž v Islas Marietas, kde plávate s úzkym otvorom na pláž v jaskyni s otvorenou strechou.

Nočný život v Sayulite
Víkendový výlet do Sayulity, ako aj do San Pancho. Navštívil som Sayulitu pred 10 rokmi a bol som nadšený, keď som presne videl, ako sa to zmenilo. Úprimne povedané, je to teraz taká tisícročná zóna oslavy! Štátne tisícročia, pretože to bolo hlavne koncom dvadsiatych rokov s predčasnými šokovanými, ako aj bary hrali hity našej strednej školy, strednej školy, ako aj na vysokej škole. V Sayulite som počul viac hip-hopu ako kdekoľvek inde v Mexiku.

San Pancho, vzdialený len 10 minút od Sayulity, je tak chladený, umelecký a nepredvídateľný. Rovnako ako pláž je oveľa lepšia pre plávanie ako Sayulita, kde dominujú surferi. Urobili sme zábavnú históriu, ako aj cyklistické turné.

Dostať sa na trávenie času s priateľmi. Obrovský dôvod, prečo sme v prvom rade zamierili do Puerto Vallarta. Rovnako ako bolo také pekné urobiť to v letnom počasí!

Vallarta Botanical Gardens, vynikajúci ranný výlet
Výziev

Som skôr klepaním dreva, keď to zostavujem, bol to však mimoriadne hladký mesiac. Nič vážne sa nestalo.

Vzal som si pozoruhodný pomalý rozliatie na bahnitých dláždených kameňoch v Sayulite a spadol som na zadok pred davom. Rovnako ako jedného dňa sme mali dažďovú búrku tak chudobnú, že to vyrazilo transformátor na našej ulici, ako aj našu moc celé hodiny.

A mi veľmi chýbajú mačiatka a cítim sa vinnými za to, že som ich nechal pozadu. Milujú však svoju dlhotrvajúcu mačku, nášho dobrého priateľa Johna, rovnako ako sa neustále mazlí ako on! (Dúfam, že si na nás nepamätali.)

To je o tom pre challnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post 45 Funny, úprimné, nezabudnuteľné cestovné príbehy
Next post AK Monthly Rekapitulácia: júl 2015