Južná Afrika: Oveľa viac, ako som si myslel

Adventurous Kate, obsahuje pridružené odkazy. Ak urobíte nákup prostredníctvom týchto odkazov, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pintereste
Zdieľajte e -mail

Bol som v Južnej Afrike dva týždne a stále som neveriaci v tom, do akej miery na mňa táto krajina zapôsobila.

Je Južná Afrika, čo som si myslel, že by to bolo? Bolo to lepšie.

Vedel som, že sa tým teším, ale netušil som, že sa tým veľmi poteším. Tu je niekoľko spôsobov, ako ma Južná Afrika ohromila:

Johannesburg je vlastne veľa zábavy.

Len málo miest má horšiu reputáciu ako Johannesburg – veľa ľudí to popisuje v najlepšom prípade ako nuda a v najhoršom prípade škodlivé, ale bol som šokovaný tým, koľko som sa v tomto meste tešil.

Johannesburg je domovom fantastických historických a kultúrnych miest, úžasných štvrtí, tak početných elegantných hotelov, barov a reštaurácií – a mnohé dôležité, Joburg má v skutočnosti štýl. Mnohé ľudia sa tu obliekajú tak dobre, najmä muži, a to sa odráža, keď chodíte po špičkových nákupných priestoroch.

Väčšina cestovných kancelárií hovorí ľuďom, že by mali preskočiť Johannesburg. Z celého srdca nesúhlasím.

Videnie zvierat na safari vás premiestni na slzy.

Tešil som sa na náš Kruger Safari, ale netušil som, ako som sa hlboko pohol – či už videl rodinu nosorožcov, ktorí padali lesom, alebo si pozrel na zabitie geparda ako sup Zostáva alebo sa smejú ako milý detský slon, ktorý sa nás pokúsil vystrašiť, alebo keď sa cez kefu vyhýba nepolapiteľného včielky, ktorý sa vyhýba kefou a pravdepodobne hľadá hada.

Skoro ma to prinútilo plakať. Vidieť zvieratá, ako sú tieto v ich prírodnom prostredí, je mimoriadne dojímavé.

Pokiaľ ide o Safari, je niečo, čo by mal každý hlavný cestujúci uprednostniť aspoň raz vo svojom živote.

Mestá sa otvárajú očami-a oveľa bezpečnejšie sa pozrieť, ako si myslíte.

Zatiaľ čo v Joburgu sme nešli len do Soweta, najznámejšej černošskej štvrti-išli sme do Alexandry, ktorú nám povedal náš vynikajúci sprievodca Robin, je „kam ľudia zo Soweta idú, keď chcú zážitok z černošskej štvrti“.

Netušil som, či by bolo pre mňa bezpečné priniesť môj iPhone, alebo či by som musel chodiť okolo kabelky tak, ako to robím v Barcelone, alebo či by všetci chodili so zbraňami.

Ale nebolo to desivé miesto, aké som si predstavoval. Alex bol jasný, bol farebný, bol naplnený toľkým životom a na chvíľu som sa necítil riskantný. Namiesto toho, aby sme boli cieľmi, sme boli doslova vítaní s otvorenou náručou. (Základná poznámka: Skontrolujte iba mestá s sprievodcom, ktorý vie, čo robí.)

Modrý vlak je niečo ako rapové video.

Jazda na jednom z mnohých očarujúcich vlakov na svete bola úžasný zážitok. Neexistuje lepší spôsob, ako cestovať po svete ako luxusným vlakom! Vlastne som mal svoj vlastný komorník!

A všetko je zahrnuté. Čo naznačuje, že po dobu 27 hodín sme dostali prakticky všetko, čo si želajú naše srdcia.

A tak sme strávili večer v salóniku cigariet, oblečené v našich najlepších oblečeniach, fajčením Kubáncov a pitím Remy Martin.

Jedlo je fantastické – a rovnako aj víno.

Jedol som ako licenčné poplatky v Južnej Afrike. Medzi jedlami, ktoré som tu vyskúšal, sú medzi najpamätnejšími pštrosami, kudu, Springbok (na obrázku vyššie), langoustíny a ustrice. Niektoré ponuky haute? Zelený čaj Panna cotta, hrušky pošírované v prístave, prepelica veloute s bravčovým a prepelice vajcia …

Nemusí to však byť fantázie. Juhoafričania žijú pre pivo a grilovanie. Neviem, čo vložili do svojich boeereworov (klobásy), ale sú tu také dobré.

A vína. Južná Afrika má niekoľko vynikajúcich pinotág vyrobených v regióne Winelands hneď za Kapským mestom. Moje obľúbené: Hamilton Russell Pinotage. Potrebujem niečo z toho vrátiť späť do Anglicka.

Kapské Mesto má mnohé úžasné prírodné prostredie na svete.

Jedno z mnohých dramatických pobrežia na svete, stolová hora videná zo všetkých smerov, zreteľná škála flóry, ktorú nenájdete nikde inde na svete, vinice, pláže naplnené tučniakmi a toľko slnečného svitu-môže byť každé mesto oveľa viac ohromujúce ako toto?

Kapské Mesto len prosí, aby ho fotografovali zo všetkých uhlov. Nebudete môcť držať ruky mimo fotoaparátu.

(Pre záznam, počujem, že je tam aj Rio de Janeiro, ale nebol som v Rio!)

Južná Afrika je domovom toľko kultúrnej rozmanitosti.

Južná Afrika má 11 úradných jazykov a desiatky etnických skupín. Nie sú to len čierni, biele a farebné (zmiešané rasy) ľudia – biela je rozdelená medzi afrikánmi a anglickými hovorcami; Existuje mnoho afrických etnických skupín vrátane Xhosa a Zulu a existuje aj značná indická populácia.

A áno, táto rozmanitosť viedla v poslednom storočí k dosť nepokoja v Južnej Afrike, a to nielen od apartheidu. Nemôžem ani začať umiestňovať históriu Južnej Afriky do jedného príspevku. Ale dnes dodáva toľko kultuRe, najmä pri cestovaní z jedného konca krajiny na druhý.

Južná Afrika prišla doteraz v relatívne krátkom čase.

Južná Afrika bojovala pod apartheidom až do roku 1990, keď sa začala demontovať. Nelson Mandela bol zvolený po dlhom reformnom procese a nastúpil do úradu v roku 1994.

Za posledných 18 rokov bol trest smrti zrušený; Väzni získali čo najlepšie hlasovať; Zdravotná starostlivosť bola revolúcia a manželstvo osôb rovnakého pohlavia sa stalo legálnym. A ako jeden z národov BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína, Južná Afrika) sa pripravuje stať sa jednou z popredných nových ekonomických síl.

Len za 18 rokov!

Nechápte ma zle – Južná Afrika má svoj podiel na veľkých problémoch. AIDS. Zločin. Násilie. ekonomické rozdiely. Bolo by naivné neuznávať to. Ale zatiaľ čo Južná Afrika má spôsob, ako ísť, pokrok v krajine je stále veľmi pôsobivý.

Južná Afrika vás tiež ohromí.

Navštívte Južnú Afriku vám dáva možnosť zažiť Južnú Afriku ako ja! Vstúpte do tejto súťaže a môžete vyhrať výlet pre dvoch do Južnej Afriky prakticky presne ako ja. (Iba obyvatelia USA a Kanady.)

Nemôžem odporučiť Južnú Afriku dostatočne ako cieľ – a poviem vám prečo. Tento príspevok je najmenším upútavkou toho, čo má prísť. Zostaňte naladení na oveľa, oveľa viac pokrytia Južnej Afriky v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov.

Ďakujeme, že sa pozriete na Južnú Afriku za to, že ste ma predstavili tejto fantastickej časti sveta. Všetky názory, ako vždy, sú moje vlastné.

Získajte e -mailové aktualizácie od spoločnosti Katenever Miss A. Odhláste sa kedykoľvek!

Prvok meno prvé meno
Posledný názov Namelast
Váš e -mail e -mail
Predložiť

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pintereste
Zdieľajte e -mail

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post 10 najlepších vecí, ktoré sa môžete vystupovať v japonskom Kanazawa [s navrhovanými zájazdmi)
Next post 10 Najlepšie veci, ktoré môžete robiť vo Vientiane, Laos [s navrhovanými zájazdmi]