Ako inštruovať angličtinu v Kambodži – Zažite zábavu pri výučbe!

Chcete poučiť angličtinu? Prečo to nevyskúšať v Kambodži! Ak budete inštruovať angličtinu v Kambodži, čaká vás veľa úžasných príležitostí v jednej z najviac kultúrne bohatých krajín v juhovýchodnej Ázii.

Foto: Vicky Tao
Kambodža je ohraničená Thajským zálivom a nachádza sa medzi Thajskom, Vietnamom a Laosom. Rovnako ako títo susedia s juhovýchodnou Áziou, aj Kambodža obývajú väčšinou budhisti. Ich úradný jazyk sa nazýva Khmer a sleduje spoločenskú hierarchiu založenú na „hodnosti“. Rodičia sú výnimoční voči deťom, rovnako ako aj učitelia, manažéri a ktokoľvek, kto má pozíciu.

Keď Kambodžania kladú osobné otázky, nie je to len preto, že sú príliš zvedaví, ale preto, že s vami musia prispôsobiť svoj komunikačný štýl na základe vašej „hodnosti“. Strata „tváre“ alebo ich zmyslu pre dôstojnosť a česť, najmä pri činoch, ktoré sa nachádzajú na verejnosti, je pre Kambodžanov veľmi dôležité. Konzervatívne konajte okolo nich, nikdy ich kritizujte na verejnosti a nikdy ich nehanbujte úmyselne alebo neúmyselne. Nikdy nie je dôvod, aby stratili „tvár“.

Dozviete sa oveľa viac o výučbe angličtiny v zahraničí, prečítajte si náš krátky článok o úvode do výučby angličtiny.

Spolupracovali sme tiež s Let’s TEFL, aby sme ponúkli certifikované 120-hodinové kurzy TEFL so zľavou 60%. Stačí použiť náš exkluzívny propagačný kód – Twomonkeys. Kurzy TEFL zahŕňajú úplne bezplatnú certifikát!

Obsah

Mzda
Životné náklady v Kambodži
Výhody z práce v Kambodži
Nevýhody práce v Kambodži
Ako nájsť pracovné miesta v Kambodži
Požiadavky pre filipínskych učiteľov v Kambodži
Kde inštruovať v Kambodži
Ako spracovať svoje vízum pre Kambodžu
Kambodža: Životný štýl, zvyky a robia a nie

Mzda

Priemer 10-12 dolárov za hodinu alebo 1 000-2000 dolárov mesačne.

Životné náklady v Kambodži

Ubytovanie: Studio nájdete 100 USD mesačne a dom s jednou až dvoma spálňami od 200 USD do 500 USD mesačne. Väčšie domy si môžete prenajať v rozmedzí od 350 USD až 550 USD. Ak zostanete vo vidieckych oblastiach, zaplatíte menej.

Potraviny/preprava/zábava: Ak žijete v meste, buďte pripravení minúť v priemere 200 USD týždenne za jedlo, dopravu a zábavu.

Ak žijete skromne, môžete žiť na 500 USD mesačne, oveľa viac, takže ak žijete vo vidieckych oblastiach, kde sú tieto položky oveľa lacnejšie a kde nie je veľa domácej zábavy, na ktorú by ste mohli minúť.

Výhody z práce v Kambodži

Visa sa ľahko spracuje.

Nízke životné náklady v porovnaní s ostatnými krajinami

Priateľskí miestni obyvatelia

Viac pracovných príležitostí pre učiteľov angličtiny

Teplé podnebie, bohaté prírodné prostredie, bohaté dedičstvo.

Nevýhody práce v Kambodži

Neštandardné zdravotnícke zariadenia, zlá pohotovostná lekárska starostlivosť

Nebezpečné ulice s bezohľadnými vodičmi

Voda z vodovodu nie je pitná

Foto: Bryon Lippincott CC By-ND 2.0
Ako nájsť pracovné miesta v Kambodži

Ak ste už v krajine, je jednoduchšie nájsť pracovné miesta v Kambodži. Ak však chcete chrániť prácu vopred, môžete sa odvolávať na pracovné miesta, ako sú klasifikované CAMHR a Bong Thom. Môžete skontrolovať aj noviny vytlačené v angličtine.

Požiadavky pre filipínskych učiteľov v Kambodži

V Kambodži existuje taký vysoký dopyt po učiteľoch angličtiny, že sa nemusíte veľa starať o svoju kvalifikáciu. Ak ste vysokoškolák, môžete stále poučiť v Kambodži. Na mnohých univerzitných pozíciách by sa však vyžadoval titul. Ak máte titul, skúsenosti s výučbou alebo certifikát TEFL, len zvýši vaše šance na získanie oveľa vyššej mzdy ako tí, ktorí nie sú certifikovaní TEFL.

Kde inštruovať v Kambodži

Súkromné ​​školy

Zvyčajne si najímajú zahraničných učiteľov na svojich verejných školách, takže sa ocitnete zamestnaní na súkromných školách. Existujú aj nočné časové kurzy pre dospelých. Pracovné miesta sa zvyčajne nachádzajú v hlavnom meste Phnom Penh.

Foto: Bryon Lippincott CC By-ND 2.0

Ako spracovať svoje vízum pre Kambodžu

Požiadavky na spracovanie kambodžského víza:

Pas platný na tri až šesť mesiacov s najmenej jednou prázdnou stránkou

Fotografia veľkosti pasu

Pri príchode môžete získať vízum ako filipínsky, bez predchádzajúcich príprav z vašej strany, pretože papierovanie budú uvedené v lietadle.

Ďalšou možnosťou je získať ju v rozvoji na najbližšom kambodžskom veľvyslanectve vo vašej domovskej krajine. Na Filipínach môžete ísť na túto adresu:

Veľvyslanectvo Kambodže
Jednotka 7a-B, budova Country Space 1,
Senátor Gil Puyat Avenue, Makati 1200 Metro Manila

Existujú dva druhy víz a výber jedného druhu závisí od vášho účelu:

Turistické vízum – stojí 30 dolárov, platné na 30 dní a iba za jeden vstup, ktorý je možné predĺžiť na ďalších 30 dní za cenu 45 dolárov. Pre Filipíncov môžete svoje vízum spracovať pri príchode. Nezabudnite mať spiatočný lístok alebo si na letisku získajte úplne vrátený lístok, ktorý môžete zrušiť.

Podnikanie alebo spoločné vízum- Ak máte v úmysle zostať v Kambodži dlhší ako 60 dní, vyberte sinull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Povedala, uviedla – aký je obrovský humbuk na Silvestra?
Next post 7 vecí, ktoré musíte priniesť do svojho automobilu na rodinný výlet bez stresu