AK Monthly Rekapitulácia: júl 2015

Adventurous Kate Zahŕňa pridružené odkazy. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Och, júl 2015! Idete dole v histórii! Mohol som si tento mesiac mať oveľa viac zábavy?! Neodpovedajme na to.

Bol to veľmi balkánsky mesiac. Tento mesiac som pokračoval v každoročnom letnom výlete na Balkán, tentokrát išiel do Albánska, Čiernej Hory a Srbska, ktorý bol rezervovaný návštevami Grécka a Lotyšska.

Tu sú vrcholy a nízke svetlá tohto úžasného mesiaca v Európe!

Navštívené destinácie

Santorini a Korfu, Grécko

Saranda, Butrint, Ksamil, Berat a Tirana, Albánsko

Budva a Kotor, Čierna Hora

Belehrad, Srbsko

Riga, Lotyšsko

Obľúbené destinácie

Saranda. Aké dobré chladené mesto s prekvapivo dobrými plážami.

Tirana. Nečakal som, že budem milovať toto šialené mesto rovnako ako ja! Potrebujem sa vrátiť!

Kotor. Stále jedno z mojich najobľúbenejších miest na svete, aj keď v letných mesiacoch je šialené a super hotové.

Vrcholy

Tanec celú noc na pláži pri tanci Sea. Išiel som do východu slnka druhú a štvrtú noc, ale druhý bol zďaleka najlepší. Všetko padlo na svoje miesto. Dobré vibrácie, skvelí ľudia a vynikajúca hudba, keď sa obloha pomaly zmenila z čiernej na zelenú na modrú. Oveľa viac o morskom tanci v neskoršom príspevku.

Lezenie na vrchol pyramídy v Tirane. Samozrejme, bol som presvedčený, že som sa vyliezol na vrchol rozbitej pyramídy, potom som si uvedomil, že neexistuje spôsob, ako sa dostať dole iný, ako skĺznuť na zadok, palec po palec, asi 15 minút. Ale aký úžasný výhľad tam hore!

Žijúci veľký na nízkonákladoch v Albánsku. Pred touto cestou som si myslel, že Macedónsko bola najdostupnejšou krajinou v Európe, a ukázalo sa, že Albánsko má podobne nízke ceny. Čo naznačuje, že môžete jesť podstatný tanier mušlí a chobotnice v luxusnej reštaurácii na nábreží a stále minúť menej ako 10 dolárov. Kúpil som si tonu oblečenia, vrátane krásnych šiat na fotografii nižšie.

Veľká noc, ktorú si pamätáte v Belehrade. Viem, že Belehrade je jedným z najvýznamnejších miest v Európe a očakával som, že budem zasiahnuť kluby tvrdo, ale namiesto toho sme šli do reštaurácie a pili sme tonu domácej Rakija. To je určite 10/10, už by ste už nikdy neurobili, keby ste chytili môj drift.

Lezenie na pevnosť v Kotori. Už som to urobil pred niekoľkými rokmi, ale tento rok som zostal dlhšie a bol som krásny, oveľa jasnejšie fotografie, keď prišlo slnko!

Tráviť čas s priateľmi. Tento mesiac som cestoval s mnohými rôznymi kamarátmi blogerov, starými aj novými, a bolo dobré s nimi tráviť toľko času.

Stretnutie s rodinou v Rige. Na konci mesiaca som mal dva špeciálne hostí, aby som sa pripojil ku mne! Je také dobré, že ich cestujú so mnou. Po ceste budete počuť oveľa viac.

Výziev

Na Sea Dance som mal ešte najhorší podvod s taxi. Prvú noc som sa vracal sám do nášho domu a čoskoro som si uvedomil, že som skočil do krivej kabíny, ktorá mala pokrivovaný meter, ktorý mi účtoval 40 eur za jazdu, ktorá ma na ceste tam stála 6 eur (a mala by mať stoja okolo 10 dolárov neskoro v noci). Odmietol som zaplatiť 40 eur, hodil mu 20 eur a utekal, vyhrážal sa, že zavolá políciu (naozaj, vole?) A falošne vzlykal, že som nemal nič a narazil som do svojho domu. Nesledoval. Som rád, že to nebolo horšie, pretože to mohlo byť ľahko.

Po festivale som bol v drsnom stave. Nie je neočakávané, že som po šialenstve morského tanca dostal najhorší druh chladu, ale mal som ho na vrchole rôznych zranení od roztrhaných nechtov po opuchnuté prsty na nepríjemné kĺby – bolo to, akoby sa celé moje telo vzbúrilo! Prvých pár dní som strávil v Kotore práve zotavovaním a ošetrovaním svojich rán.

Príchod Airbnb sa pokazil. Prišiel som do Kotoru a zistil som, že môj Airbnb nemal pracovný internet. Dobrá správa: Airbnb bol úžasný, keď ma vrátil najlepšie preč a pomohol mi, a našiel som ďalšie (oveľa krajšie) miesto na pobyt v Starom meste.

Verejná doprava v Albánsku bola … základná. Od Sarandy po Fier bola trasa úplne ohromujúca a úplne desivá, pohybovala sa okolo horských prihrávok sotva zábradlí. Ako som povedal, v Fier nebol žiadny autobus do Berata, takže som musel skočiť do nejakej Randovej dodávky. V Berate som bol uistený autobusmi do Tirany bežali každých 30 minút, potom som prišiel a zistil som, že už 90 minút nič nebolo. Jo, a žiadne klimatizácia a teplo 95 stupňov. Vždy dobrodružstvo!

Môj počítačový kábel sa zlomil v Sarande. Zo všetkých miest na svete sa to muselo stať na najvzdialenejšom mieste od maloobchodníka Apple! Podarilo sa mi prežiť päť dní elektrickou páskou a špendlíky Bobby, ktoré ju držali pohromade, potom som dostal novú šnúru v obchode Istream v Tirane.

A na pár dní v Sarande som nemohol z hlavy „zamilovať sa do Coco“. To bol drsný čas. Ach nie, stalo sa to znova!

Najviacnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post AK Monthly Rekapitulácia: január 2022
Next post 30 zmiešaných nápojov za 30 dní – deň 1: Mojito